Bridgewater Candle podruhé! (vosky a votivky)

Palící sezóna je znovu tu! Na to jak nesnáším zimu, tak miluji ten hygge (jo, schválně použiju to slovo na blogu, to je teď trendy to hygge, tak třeba mi sem někdo z googlu na to přijde :D) přístup, který je teď ve velkém propagován. Pro mě je to prostě teplá deka, teplé a roztomilé ponožky, čajík, kniha nebo seriál a hlavně - svíčka! Manžel je už ze mě asi nešťastný, ale já jsem fakt svíčkofil a mám jich doma "milión". To vlastně i hrnků i čajů a ponožek...:DVotivky a vonné vosky Bridgewater Candle u nás vedly i minulý rok a zvlášť ty vánoční byly úplně dokonalé. Tento rok je pár novinek dostupných na e-shopu vosky-votivky.cz a měla jsem možnost je vyzkoušet :)
Začnu asi tím, že nečtu, jak mají vůně vonět. Zároveň můj nos je asi divný, ale málokdy poznám, jak svíčka voní :D (teda jednotlivé složky) Spíše dávám na pocit, který při vůni mám. Rozeznám jen takové ty "nej" vůně jako skořice, levandule, borovice a tak :D


Gathering votivka - je zajímavé, že tato vůně mi přišla nepříjemná dokud jsem jen očichávala svíčku. Byla až moc intenzivní, na můj vkus. Ale po zapálení to vůbec tak hrozné (jak jsem se bála) nebylo. Naopak byla příjemná, ne velmi silná...pro mě akorát. Nevím ale proč, no přišlo mi, že voní jak nějaké jídlo (jako něco pečené :D), ale to asi bylo jen propojení mého mozku, který si vsugeroval, že je to ideální vůně ke dni díkůvzdání, kdy všichni v amerických filmech a seriálech jen žerou...tak asi proto :D
Oficiálně má vonět po hrušce, skořici, hřebíčku a lehce po vanilce. Takový příjemný mix :)


Hayride vůně - není sice novinkou, ale minulý rok mě oslovila tato vůně ve formě vosku, proto jsem si tento rok koupila i votivku. Já totiž přeci jen o trošku víc preferuji votivky než vosky.
Tato vůně je pro mě vůní podzimu - a nebo spíš babího léta. Cítím z ní dyně a spadané listí. Mísí se v ní vůně dýní, vanilky, skořice, hřebíčku...


Fresh Apple votivka - začnu tím, že nechápu, proč má krabičku červenou a svíčku zelenou :D Ona totiž věrohodně a nádherně voní úplně přesně jako zelená jablíčka, když je nakrájíte na malé kousky. Ta slaďoučká zelená s jemnou vůní. Fakt! Proto i ta krabička měla být taková krásně zelenkavá, ale zase to by možná v někom evokovalo, že se jedná o jarní vůni.
Jinak vlastně nevím, proč řeším i krabičky - bohužel se stejně musí zahodit :D 
Je to velmi pozitivní, příjemná a sladká vůně :)


Tree Trek votivka - pro mě asi TOP z těchto 4 vůní. Těžko jí ale dokážu popsat - má vonět po "lese", což možná i ano, ale spíše cítím něco sladkého. Ne velmi intenzivní, což mi nakonec celkem vyhovuje. V místnosti (pokud nepřecházím do jiné) jí moc necítím, ale při vchodu do místnosti voní už krásně. Je to taková ideální vůně pro domácnost s dětmi/domácími mazlíčky. Provoní, zamaskuje pachy (zapadlé jídlo za gaučem od dětí nebo tak :D), ale zároveň není intenzivní. Na to, že je na obrázku vánoční stromeček (teda tipuji, že si vezou vánoční stromek, nebo ne? :D) bych se moc neodvolávala - jako typicky vánoční vůně mi nepřijde. Dá se klidně pálit v jakémkoliv podzimním-zimním období :) A nebo vlastně kdykoliv.
Jako vosk jsem jí cítila docela brzy i bez odchodu z místnosti - cca do 10 min. A jako vosk mi přišla ještě více sladká. Na chvíli jsem přemýšlela, kde si manžel zase schoval nějaké želé bonbóny :D

Obecně k votivkám asi jen tolik, že tyto od Bridgewater Candle jsou ze směsi parafínového a sójového vosku (aspoň, že tak) a voní úplně stejně jako jejich velké svíčky. Celkově Bridgewater Candle nedělá žádné extrémní změny v intenzitě vůní votivek a svíček a vosků :)
Celkově jsou votivky (nejen od Bridgewater Candle) cenově nenáročnou alternativou jak provonět dům/byt. Jejich cena je na e-shopu vosky-votivky.cz od cca 50 Kč. Jejich nevýhodou je snad to, že když jich máte doma několik (jako já), tak po odstranění obalu/krabičky, najednou přesně nevíte, která je která. 

K letošnímu testování: minulý rok jsem měla i těžší vůně (jejich seznam a dojmy najdete v tomto článku), což mi nebylo už potom až tak příjemné. Jsem spíš za takové jemnější, které provoní byt, ale ne tak, že se tu pomalu všichni zakuckáme :D Tento rok se mi všechny vůně zdály právě takové - příjemné, na provonění a vytvoření atmosféry domova ❤ Ach...

Komentáře

 1. Tyhle svíčky jsem nezkoušela, momentálně pálím votivku od Yankee Candle Angel Wings , akorát jsem ji nařezala do aroma lampy místo vosku a krásně provoní i velkou místnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyto Bridgewater Candle se mi zdají silnější jak Yankee...sice nejsou tak populární a tak hezké jako Yankee, ale jsem s nimi spokojená :) Kdyby byly ze sójového vosku, tak je to úplně ideál :)

   Vymazat
 2. Hygge...právě čtu knihu o tomto životním stylu :-) Tyto vosky neznám, zkouším teď vosky od Kouzelné víly (FB).

  OdpovědětVymazat
 3. Vypadají zajímavě :) Já miluju svíčky Bartek!

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky