3 důvody, proč by Lego Duplo měl mít každý prcek a předškolák

Jsme hrozní, hrozní rodičové! Lego nás tak nějak obcházelo a žádné jsme dosud holkám nekoupili. Ach, my hlupáci.
Co jsem si už nepamatovala, že jako malá jsem u lega strávila hodiny a hodiny? Že mě bavilo stavět stále nové a nové budovy, zahrady a obchůdky? Že jsem k legu sedla hned po probuzení a pomalu ho odkládala až večer (dobře, nebyl internet a v tv taky nic moc :D).

mickeyho prazdninovy dum recenze
Máme verzi Mickeyho prázdninový dům, které má 57 kousků + letadélko a sáňky + 4 postavičky :)

No prostě, napíšu vám 3 důvody, proč je dobré Lego Duplo koupit a proč s ním začít klidně už u 1,5 ročních dětí.

1. Lego Duplo přitahuje. Nevím, jakou energii lego vysílá, ale naše děti, které jinak nevydrží nikdy u ničeho déle jak 3 minuty (a to možná ještě přidávám :D), vydržely hrát si s legem BEZ MOJÍ ASISTENCE (!!! to pěkně pozor! To je u nás taky novinka :D) 40 plných minut! Možná si řeknete, že to není moc, ale jsou jim 2 čerstvé a 4 skoro ukončené roky (bude mít 5 let do měsíce) a já během té doby stihla: vyklidit myčku, naložit znovu, uvařit si kávu, teplou jí vypít!, přečíst pár stran z knihy. Bez keců a bez všudypřítomného "ma-mááááá". Až jsem se bála našlapovat kolem nich, abych je nevytrhla z koncentrace :D
Další dny už to nebylo tak slavné, to už se začaly o něj rvát a pištět u toho, ale samostatně si s tím každá dokáže hrát pěkných pár minut. I ta dvouletá!

2. Lego Duplo učí. Někde jsem četla, že tyto sady ničí kreativitu dětí. Nevím, jestli to platí u všech, ale my postavily ten originál domeček jen jednou a pak jsem návod někam založila (fakt nevím kam :D), takže mladší si staví nějaké náhodné "cosi" a starší prostě zkouší a vzpomíná, jak to jako bylo :) Vždy ale postaví něco trošku jiného a už se pouští té představy, že to musí být domek :) Mladší zase stále využívá šikmé střechy na klouzačky pro postavičky (hlavně Pluto, chudák pes :D). Sama vidím, že i s relativně málo prvky (já jako malá měla lego, které mělo snad milion kousků) si vyhrají, zkoušejí. Tu mladší to hodně baví i proto, že v naší sadě jsou i okna a dveře, které se dají otvírat a co si budeme - rozvoj motoriky a tak ne? :)

3. Lego Duplo chrání. Moje nervy (= děti zabavené). Mojí ostražitost (= nejde to sežrat, takže i u našeho přehltače mladšího, která jednu dobu rvala do huby vše co mohla a radši nechci vědět, co vše i reálně spolkla, nemusím být ostražitá a nonstop v pozoru). Moje děti (= před nástrahami televize, telefonu a nebo počítače - mu-he-he. Prostě nevyžadují si čumět na Baby Sharka nebo Doktorku plyšákovou :D).

duplo pro nejmensi, lego sada, duplo mickey

Jedno ale musím Legu vytknout. Nechrání naše peněženky :D Je to trošku dražší záležitost, ale už teď přemýšlím, jaké rozšíření přinese Ježíšek. Člověk to tak nějak má sám potřebu rozšiřovat, když vidí, že to ty děti fakt baví :))

A i když je to plast a někdo je hodně proti takovým hračkám, tak zrovna u lega si myslím, že není důvod se na toto ohlížet. Ono se dá krásně poslat dál a mohou si s tím hrát "generace". Je krásně odolné a já do dnešního dne lituji, že moje "milionkouskové" lego se ztratilo při stěhování.

Jak to máte s Lego Duplo vy? Mají ho vaše děti? :) 

PS: děkujeme webu emimino.cz za darování sady Mickeyho prázdninový dům Lego Duplo :)
PS2: Lego Duplo je kompatibilní s některými jinými stavebnicemi - my máme například Hubelino kuličkovou dráhu a s tou se dá propojit :)

Komentáře

Oblíbené příspěvky