Regenerace po dovolené u moře – 1. část (Hydratační maska Oriflame Aqua-Rhythm)


(Sudocrem, Bambucké máslo)

Ty, které jezdí k moři na dovolenou, to pravděpodobně znají. Vrátíte se, plná dojmů, zážitků, nadšení. Fotek máte milion, na všech vypadáte téměř dokonale, protože opálení je milosrdné a „schová“ nadbytečné kilogramy, celulitídu, akné aj.
ALE…pár dní po dovolené vás začne vše svědit. Zjistíte, že opálená tvář se začíná „slupovat“, vlasy jsou v katastrofálním stavu…
Aspoň já to takto mám vždy. Můžu si s sebou vzít na dovolenou milion ochranných prostředků a pomůcek (slunečník, sluneční brýle, ochranný sprej na vlasy…), ale i tak to dopadne vždy stejně.

Proto píši tento „mini“ seriál J

Takže co s pletí ASAP?

Základem je dodat jí ztracenou hydrataci a rovnováhu. Osvědčila se mi intenzivně hydratační maska na tvář Aqua-Rhythm od Oriflame. Jedná se o gelovou masku, kterou můžeš nanášet i několikrát týdně (stačí tak 2x) v tenké vrstvě na celou tvář a případně krk. Ten gel se doslova „vcucne“ do dehydratované pleti.

Plusy:
- balení ve velikosti 75 ml je dostatečně velké + průhledný obal…hned vím, že výrobek byl opravdu plný a hlavně vím, kdy dochází
- příjemné, trošku chladivé gelové složení – i když má trošku modrou barvu, tak na pleti v podstatě není vidět
- doba působení je prý 5-10 minut, ale mě se osvědčilo mít tuto masku na pleti do té doby než se víceméně vcucne – pak jí už jen jemně otřu čistícím ubrouskem nebo umyju vlažnou vodou
- už po 2 použitích po dovolené se moje pleť dostala do normálu a přestala se slupovat – perfektní!
- příjemná vůně - nevtíravá

Mínusy:
- je určena pro „vyšší“ věkové kategorie – takže radši po ní sáhněte, když máte 20+…možná i 25+ alespoň (pozn. Já mám 27)

Efekt: 
Přinesla. Po 2 použitích moje pleť už vypadá zase normálně, nikde žádné "šupinky". Takže tleskám :)

Hodnotím ji na 8 b. z 10 b. …z toho důvodu, že „normálně“ (tj. když nemám dokaličenou pleť ze slunka, písku a soli) mi zase až takový efekt na tváři nevytvoří. To v podstatě nepozoruji nic :) Takže tak.Když nepomůže žádná hydratační maska a pleť se ti stále loupe, tak sáhni po ověřených prostředcích, jako je např. regenerační Sudocrem – je to ochranný krém, který je podle mého názoru snad na všechno, co se s pletí může stát – takže i na spálenou pleť a na takovou „vysušenou“.

Rozhodně bys měla sáhnout i po něčem v čem je bambucké máslo – já mám ráda přímo Saloos – Bio Karáte 100% bambucké máslo. To taktéž dělá s narušenou pokožkou divy.
Foto z  http://www.saloos.sk/A tip, na který přišel můj snoubenec :D – když byla krize, natřel si oloupaný nos heřmánkovým krémem na ruce – byl strašně mastný, ale hned po prvním vsáknutí se přestal olupovat jeho nos i trošku přismahnuté tváře. Takže i tudy vede cesta :D, ale určitě to nedoporučuji dělat tak stále.


Již brzy se ozvu s návodem na regeneraci vlasů a pokožky ;-)

Komentáře

  1. Díky moc za super tipy, které se mi budou hodit asi za 3 týdny kdy přijedeme z dovči, kterou jsme letos vybrali tady http://www.topsleva.cz/pobyty/dovolena-u-more . Tentokráte jedeme do Chorvatska, tak si už tam beru nějaké přípravky na vlasy, protože mám právě zkušenosti, že když to nechám až po dovolené, tak je to katastrofa.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat