Dercos Aminexil Pro od Vichy - I.

Už jsem tu vzpomínala, že bojuji s padáním vlasů.
Ano, stále je to něco :D Aspoň mám stále CO nového testovat. Jednou mě trápí lupy, pak mastné vlasy, splih na hlavě...teď extrémní padání.
Na vině je stres...v tom jsem si jistá, protože jsem minulý rok zažila tolik vypjatých situací, že jsem už podvědomě čekala, že se to padání po x-měsících (vždy se to projeví se zpožděním) ozve. A je to tu :-/

Řešením, které mi pomohlo v minulosti je Dercos Aminexil Pro SP94 od Vichy. 
Jsou to ampulky - podle balení je jich tam buď 12 nebo 18. V minulosti jsem si zakoupila 12-tku a byla dostačující.

Ve spojení s Viadermem (ach jo...škoda zjištění v minulém článku - čtěte zde) mi to před rokem, kdy jsem bojovala se stejným problémem, pomohlo ani ne do měsíce.
Očekávám tedy podobné výsledky...a o průběhu vás budu informovat :)

Mám nové balení - opět 12 ampulek po 6 ml. Doporučené používání je tak 3-7 týdně po dobu 6-ti týdnů. Nejsem blázen a milionář, takže jsem to zúžila na 3 týdně a mám jen jedno (rozuměj "mám na jedno") balení :DPoužití je až trapně jednoduché :) Stačí našroubovat uzávěr aplikátoru na malou ampulku. Jediný problém může nastat, že to buď přeženeš (nepoteče nic) nebo nedotáhneš pořádně (poteče všude kolem) a nebo, že se neproděraví to ochranné víčko ampulky. Což se mi samozřejmě podařilo hned při prvním použití, kdy jsem měla sto chutí s tím třísknout o zeď...ale jinak jsem klidný člověk :D
Ampulkou si poté musíš přejíždět po pokožce hlavy. Na závěr vše pořádně vymasírovat :), odšroubovat aplikátor, opláchnout ho pod teplou vodou a prázdnou ampulku si založit nadšeně do krabice (jak to dělám já :D) nebo jí vyhodit :D

Btw. jedny Dercos jsou v bílé krabičce a druhé v černé - bílá pro ženy, černá pro muže...to jen, aby nedošlo k omylu ;-)

Plusy: 
- nemastí vlasy - klidně bych si ho dala i přes den a pak šla kamkoliv...ale večer mi to přeci jen přijde praktičtější :)
- rychle schne...takže nehrozí "ofouknutí" :)
- ampulka vydrží bez problémů na celou pokožku hlavy - v podstatě se musí dostat jen ke kořínkům a s novým aplikátorem to neteče jako kdysi (viz. obrázky a starý a nový aplikátor) kdekoliv a v libovolném množství. Teď to konečně teče tak akorát - hurá, že to někoho napadlo :D

vlevo nový aplikátor, který má 2 dírky :) a teče akorát, vpravo starý aplikátor, který tekl jak chtěl :))
Mínusy: 
- vlasy sice po masáži (aplikaci) vypadají "hustější", ale jde jen o "oční klam" :)...jednoduše jsou rozcuchané a stojí na všechny strany (proto aplikace večer je praktičtější :D)
- po dalším mytí jsem měla problém s rozčesáním vlasů :(
- vysoká cena

Průběh nového používání (testování): 
Začala jsem ve stavu, kdy mi vypadávaly vlasy v obrovském množství. Ano, kožní lékařka mě to přinutila počítat ...a u počtu 400 vypadnutých vlasů během jednoho mytí, mě to fakt přestalo bavit. Takže počet vypadnutých vlasů 400+, což je fakt dost, když si vezmeme, že normální stav je do 100 vlasů za celý den. (to já jsem nepočítala ty, které mám na veškerém oblečení, na polštáři atd....:-/...radši)

S první aplikací jsem začala pěkně na nový rok :)

Dnes mě čeká třetí ampulka a již po prvních 2 mohu zkonstatovat, že počet vypadnutých vlasů mííírně poklesl - nepočítala jsem, ale po mytí vlasů jich bylo viditelně méně, i když stále dost.

O dalším průběhu vás budu informovat. Doufám, že se dočkám zastavení vypadávání ve velkém a budu se těšit novému nárůstu mini-pidi vlásků :D

A doplním nějaké další postřehy a moje zhodnocení - see you later :)


Komentáře

 1. škoda že si nám neprezradila koľko to stojí...
  ešte som o tejto vymoženosti nepočula ale vyzerá to sľubne ;) hádam sa tvoj boj proti vypadávaniu /uf 400+/ vydarí držím palce ;)

  OdpovědětVymazat
 2. ja som z toho bola zúfala minulý rok, každým prehrabnutím plná hrsť vlasov, našťastie to prestalo

  OdpovědětVymazat
 3. Ew*Edens - prozradim v II. dile o techto ampulich :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky